HOLICKÁ MATEŘINKA

Holická Mateřinka byla součástí celostátní nesoutěžní přehlídky hudebních, tanečně-sportovních a dramaticko-výtvarných pódiových vystoupení, jako veřejná prezentace práce mateřských škol a předškolních zařízení v České republice. Finále festivalu se konalo každoročně vždy v květnu v Nymburce.

Celostátnímu finále v Nymburce předcházela oblastní kola a jedním z pořadatelů byla i Mateřská škola Holubova Holice.

Festival Mateřinka byl bohužel v letech 2020 a 2021 postižen stejně jako mnoho dalších akcí pandemií koronaviru a nemohl se konat. Pořadatel celostátní přehlídky se v roce 2022 rozhodl po dlouhých letech festival ukončit a tak Mateřinka v podobě jakou jsme ji znali se konat již nebude.

Mateřská škola Holubova pořádala oblastní kola dlouhých 19 let. Ta jubilejní dvacátá se již bohužel nekonala.